Pikolo
Ara:

BLOG

20 KASIM ÇOCUK HAKLARI GÜNÜ

Dünyanın her yerinde çocuklar iyi bir geleceği hak ediyor. Tüm çocukların her alanda fırsat eşitliğine ihtiyacı var. Her yıl 20 Kasım’da kutlanan “Dünya Çocuk Hakları Günü” tüm çocukların fırsat eşitliğini sağlamak, yaşam koşullarını iyileştirmek, çocuk haklarını sağlamak için farkındalık yaratabilmeyi amaçlayan evrensel bir gündür.

Daha fazlasını oku

DÜNYA EL YIKAMA GÜNÜ: Bulaşıcı Hastalıkların %80’i el temasıyla bulaşıyor

 
Günlük hayatımızda çok basitmiş gibi gözükse bile hijyen konusunda hala yeterince imkana sahip olmayan milyonlarca insan yaşıyor. Ellerin sabunla yıkanması gibi basit bir işlem hastalıkların önüne geçiyor ve buna bağlı ölümlerin çoğunu önleyebiliyor. UNICEF tarafından yapılan açıklamaya göre 2015 yılında beş yaş altı 300 binden fazla çocuk temiz içme suyu ve sanitasyon yetersizliğine bağlı gelişen ishal enfeksiyonu yüzünden yaşamını yitirdi.

Daha fazlasını oku

DÜNYA KIZ ÇOCUKLARI GÜNÜ: Eşitlik Hayal Değil

Her yıl 11 Ekim’de dünya çapında kutlanan ve bir günde sınırlı kalmasını istemediğimiz Dünya Kız Çocukları Günü’nde kız çocuklarımızın toplumsal olarak daha güçlü olduğu, kız çocuklarının cinsiyetlerinden ötürü maruz kaldığı eşitsizlik konusunda farkındalığın arttığı bir dünya istiyoruz.

Daha fazlasını oku
image